Gazete Emek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı.

Erdoğan burada yaptığı açıklamada, emekli ikramiyesinin üç bin TL'ye çıkarıldığını açıkladı. "Emeklilere nefes aldıracak bütçeyi ayarlıyoruz" diyen Erdoğan "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki bayramda bu rakamı 3 bin TL'ye yükselteceğiz" ifadelerini kullandı. 

Araç muayenesinde prosedür değişti: Artık zorunlu olmayacak Araç muayenesinde prosedür değişti: Artık zorunlu olmayacak

HİZMETTE YARIŞACAK PARTİ GÖREMİYORUZ"

Ordu'nun yapacağı tarihi sıçramayı kimsenin engelleyemeyeceğini söyleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim ne dünün CHP'si gibi arkamızda tek parti faşizminin utancı ne de bugünün CHP'si gibi yalan üzerine kurulu bir siyasetimiz var. Gittiğimiz hemen her şehirde rakiplerimize meydan okuyoruz. Herhalde milletimiz bizi kara kaşımız, kara gözümüz nedeniyle her seçimden birinci çıkarmıyor. Bizimle hizmette, projede yarışacak bir parti göremiyoruz."

ÇÖKEN SAHİL YOLU İLE ÖVÜNDÜ

Merkezi iktidardan yardım almak için belediyelerin aynı partide olması gerektiğini savunan Erdoğan, kasım ayında çöken ve kabararak denizle birleşen sahil yolu projesini yapmakla övündü:

"Biz seçimi kazanınca şunu söyleyeceksiniz. Hükümet AK Parti'de, Cumhurbaşkanı öyle. Belediyede de AK Partili belediyeler olduğunda Ordu'nun kılına zarar gelmez. Samsun ile Hopa'yı birbirine bağlayan sahil yolunu kim yaptı?"

DOĞALGAZ TEHDİDİ

Ordu'nun pek çok ilçesine doğalgazın kendi dönemlerinde verildiğini belirten Erdoğan "Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok" dedi.

Erdoğan, hayat pahalılığı sorununun çözülmesi halinde diğer alanlarda da hızlı düzelmelerin yaşanacağını ifade etti.

Erdoğan'ın konuşmasının ardından Ordu'da AKP'nin gösterdiği belediye başkan adayları tanıtıldı.

Editör: Bekir GÜNEŞ