Gazete Emek-  Piyanist ve besteci Fazıl Say, kişisel Instagram hesabında 'CHP'ye naçizane bir eleştiri' notuyla bir paylaşımda bulundu.

Say, şunları söyledi:

“40 YILLIK KÜRT SORUNUNDAN KORKUYORSUNUZ!”

"Korku, korku... Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve maalesef sevginin zıddıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz iktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesil’e ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz! Siz laikliği savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laikliği savunmayan kadın haklarını mı savunacak? 'Olanın iyisi'? Bu ama öyle bir konu değil...

TIKLAYIN- Türkiye'nin en zengin 10 ismi: Bir yılda yüzde 40'tan fazla zenginleştiler

“SİZ ATATÜRK’Ü HİÇ ANLAMAMIŞSINIZ”

Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu; her şeyi... Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk 'bugünkü sizin' çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde.

Bahçeli'nin 313 generale yazdığı mektup ortaya çıktı: "Siyasi iktidarı uyarın"

Çünkü 'korkmuyordu' o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

Cumhurbaşkanı koruması olduğunu iddia eden kişi TikTok'ta para videoları paylaştı; sosyal medyadan tepki yağdı

“SİZ KORKUNUN ÇAĞINDASINIZ”

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın. Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın. Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin."

 

TIKLAYIN-Mardin’deki ırkçı öğretmene tepki yağdı: İnsanların Kürtçe konuşmasına tahammülüm kalmadı

Kaynak: Tigris haber

Editör: TE Bilişim