Gazete Emek - Tatil için gittiği Yalova’da girdiği havuzda kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren eski Bakan Kutbettin Arzu’nun havuza girmeden önce eşi ile kahvaltı yaptığı öğrenildi. 

TBMM’nin Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan misafirhanesinin havuzunda kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Arzu’nun eşinin de yanında bulunduğu öğrenildi. 

CEGA medyanın Arzu’nun yakınlarından aldığı bilgiye göre, Kutbettin Arzu eşi ile birlikte misafirhaneye gitti ve bugün sabah saat 11.00 sıralarında önce kahvaltı yaptı. Kahvaltıdan sonra havuza giren Arzu bu sırada kalp krizi geçirdi. Sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi ile müdahale yapılan Arzu’nun yaşamını yitirdiği tespit edildi. 

Kutbettin Arzu kimdir?

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955’te Diyarbakır Bahteri Köyü’nde doğdu. Ekrem ve Emine Arzu’nun oğulları olan Kutbettin Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı. Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nde Baş Mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti. Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi. Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Diyarbakır Milletvekilliği ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan yardımcılığı yapan Arzu, 2015 yılında seçim hükümetinde bu kez daha önce yardımcılığını yaptığı bakanlıktan bakan olarak görev yaptı. 

Editör: Bekir GÜNEŞ