Gazete Emek-Hamas'ın 7 Ekim saldırılarının ardından İsrail'in Gazze'de giriştiği katliam 100. gününe girdi, can kaybı 23 bin 968'e yükseldi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail'in saldırılarının 100. günde iktidara seslenerek İsrail'e yapılan ürün sevkiyatının durdurulmasını istedi.  

Karamollaoğlu'nun X (Twitter) hesabından yaptığı çağrı şöyle:  

"Bugün tam 100 gün oldu!

100 gündür İsrail, bebek, çocuk, kadın demeden masum insanları katlediyor; buna karşılık Gazze, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle direniyor.

Uluslararası kuruluşlar ve iktidar sahipleri, 100 gündür kör, sağır, dilsiz taklidi yapmaya devam ediyor; dünyanın her yerinde vicdan sahibi insanlar ise soykırıma karşı sesini yükseltiyor.

Tam 100 gündür aziz milletimiz, iktidardan somut adım atmasını bekliyor; ancak yine 100 gündür limanlarımızdan ticaret gemileri İsrail’e aralıksız sevkiyat yapmaya devam ediyor.

Artık yeter!İsrail’in bu ahlak dışı, hukuk dışı ve insanlık dışı soykırımına karşı söz tükenmiştir!

Ekrem İmamoğlu’nun yaptırdığı son anketin sonuçları Ekrem İmamoğlu’nun yaptırdığı son anketin sonuçları

Zaman, icraat zamanıdır!Zaman, “İsrail Sorunu”na karşı eyleme geçme zamanıdır!Zaman, Müslüman olmanın ve insan olmanın sorumluluklarını yerine getirme zamanıdır!

Bebeklerin katledildiği yerde 100 gündür sadece süslü cümleler kurmak; kim olursa olsun yetki sahibi bir kişiye, bir siyasi partiye ve bir iktidara ayıp olarak yeter!" 

Kaynak: Duvar

Editör: Derya çelik