Gazete Emek-Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, merkez üssü Maraş olan ve 12 bin 873 kişi hayatını kaybetmesine, 62 bin 937 kişinin ise yaralanmasına yol açan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

'SORUN SENSİN ERDOĞAN'
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Demirtaş, "Sorun sensin Erdoğan" dediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz. Sorun sensin Erdoğan. "Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Sen dehşet acılar yaşayan insanlara baktığında evladını, anneni, babanı, canları görmüyorsun. Onları birer oydan ibaret nesneler olarak görüyorsun. Sorun sensin Erdoğan. Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Sen sevmeyi, ağlamayı, sarılmayı, merhameti unuttun. Biz 85 milyon, seninle başka dünyaların insanlarıyız, insanlığı unuttun. Sorun sensin Erdoğan."

'DÜŞ ARTIK BU HALKIN YAKASINDAN'
Paylaşımlarının devamında bir çözüm önerisinde de bulunan Demirtaş, "Çözüm ne biliyor musun Erdoğan? Yasaklama, engelleme, hakaret, tehdit etme, küfretme. Çekil aradan. Biz kendi yaralarımızı sararız, sen gölge etme yeter. Allah rızası için düş artık bu halkın yakasından Erdoğan!" dedi.


Kaynak: Duvar 

Editör: Derya çelik