Gazete Emek- Cinsel saldırı, çocuk istismarı, şantaj, suç örgütü kurmak gibi suçlrdan toplam 1071 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar, cezaevinde sakal uzattı. Oktar'ın yeni halini 'kedicikler' diye seslendiği kadın müritleri sosyal medyadan paylaştı.

Adnan Oktar'la birlikte yargılandığı davada 186 yıl hapis cezası alan Oktar Babuna'nın yeni görüntüsü de geçen ay sosyal medyadan paylaşılmıştı. 

Halen Tekirdağ Cezaevi'nde bulunan Babuna'nın bıyık bıraktığı görünen son haline sosyal medyadan  çok sayıda tepki mesajı gelirken, Oktar'a yakın hesaplardan övgü mesajları da atılmıştı. 

Oktar Babuna ilk olarak 1999 yılında kamuoyunda tanınmıştı. Lösemiye yakalandığı belirtilen Babuna için 160 bin kişi donör olmuş ve kan vermişti. Ancak toplanan kanların ABD ve Almanya’ya gönderildiği ortaya çıkmıştı.

11 yıl Adnan Oktar Cemaatinde kalan 'kedicik' Ceylan Özgül detayları anlattı: Dragos'ta kalıyorduk, 'bacılar' vardı

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Adnan Oktar Organize Suç Örgütü’ne yönelik 236 sanıklı davada Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu örgüt yöneticisi 14 sanığa toplam 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. Tarkan Yavaş; örgüt yöneticisi olmak, çocuğun cinsel istismarı, nitelikli cinsel istismar, gerçeğe aykırı mal bildiriminde bulunmak, resmi belge düzenlenmesinde yalan beyanda bulunmak suçlarından toplamda 211 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Oktar Babuna‘ya suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, çocuğun cinsel istismarı ve nitelikli cinsel istismar suçlarından 186 yıl hapis cezası verildi.

Sanıklara şu suçlamalar yöneltilmişti: 

– Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek– Birden fazla kişiyle birlikte ve silah tehdidiyle cinsel saldırı– Birden fazla kişiyle birlikte cebir ve tehditle çocuğun cinsel istismarı– Suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak silahla tehdide azmettirme

– Örgüt amaç ve faaliyetleri doğrultusunda kişisel verilerin kaydedilmesi, kişisel verilerin kaydedilmesi– Kendisini savunmayacak durumda birine karşı silahla cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma– Cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma– Örgütün korkutucu gücünden yararlanarak eğitim ve öğrenim hakkının engellenmesi– Eziyet– Siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs– Özel belgede sahtecilik– Resmi belgeyi bozmak– Yok etmek veya gizlemek– Nitelikli dolandırıcılık– Kaçakçılık.

Kaynak: Duvar