Gazete Emek - T24 yazarı Murat Sabuncu, Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu ile konuştu. Gelecek Partisi lideri genel seçimler sürecinde '6'lı Masa'ya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Davutoğlu, “Halk dedi ki bu doğru bir iş ama üslubu yanlış bunlar ülke yönetirken uyum sağlayamayacaklar ve maalesef seçim sonrasında 6 ay içinde ortaya çıkan tablo halkın bu kaygısını neredeyse teyit eder mahiyette oldu” dedi.

“HERKESLE GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ” MESAJI

'Önümüzdeki yerel seçimlerde partinin yol haritası nasıl olacak?' sorusuna Davutoğlu, "Gelecek Partisi’nin henüz ittifak yaparız ya da yapmayız, şununla yaparız ya da yapmayız diye netleşmiş bir kararı yok" yanıtını verdi.

Özgür Özel, Erdoğan ile ne konuştuğunu anlattı Özgür Özel, Erdoğan ile ne konuştuğunu anlattı

Davutoğlu, bu konuyla ilgili şunları söyledi:

“İlkesel olarak iktidar-muhalefet demeden bütün partilerle konuşmaya hazırız. Bazı yerlerde bizim adayımıza MHP ya da AK Parti destek vermek isterse niye veriyorsunuz demeyiz veya bazı yerlerde o kadar iyi, dürüst ve liyakat sahibi aday çıkarırlar ki müzakere ederek iktidarın adayına destek verebiliriz. Mühim olan şehirlerimizin en doğru, dürüst ve liyakat sahibi insanlarla yönetilmesi”

“PROTOKOL BİR DÜŞ KIRIKLIĞI OLDU”

Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ’ın arasında imzalanan protokolün bir düş kırıklığı oluşturduğunu söyledi.

Davutoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bizden habersiz olarak milliyetçiliğin en dışlayıcı ve otoriter temsilcileri ile gizli bir protokol imzalaması benim için bu tarihi toplumsal barış çabasının liderler düzeyinde dahi yeterince içselleştirilmediğini ortaya koyan büyük bir düş kırıklığı oluşturdu” ifadelerini kullandı.

Editör: Bekir GÜNEŞ