Gazete Emek- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, tutuklu bulunan HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın tweetleriyle ilgili “burada bir değerlendirme ihtiyacı olduğunun farkındayız. Arkadaşlarımız hazırlıklarını bitirince dünyaya bakıp ona göre bir karar vereceğiz” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulusal Kanal muhabirinin “Terör suçlarıyla ilgili pek çok ismin dijital yollarla yani yine liderlik yaptığını görüyoruz. Yani hapsedilen iş aslında hapsedilmemiş oluyor. Örneğin Selahattin Demirtaş sosyal medya üzerinden yine örgütünü yönetmeye ve Türk siyasetine müdahale etmeye çalışıyor. Bu dijital yollarla hapsetmenin de aslında bu konuya ilişkin bir yasal boşluk olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusunu yanıtladı.

Bozdağ, şunları söyledi:

“Sosyal medya konusu maalesef hükümlülerin böyle bir şeyi yok. Hükümlerin bu avukat görüşü şeyi var. Avukat görüşünde, avukatların onlardan aldıklarını ya da ailelerinin onlardan aldıklarını sosyal medyaya yansıtmaları var. Yoksa hükümlüler kullanmıyor. Yani sosyal medya kullanmıyorlar ve orada herhangi bir doğrudan kendileri bir yayın yapamıyorlar. Ama onların adına olan hesaplarda avukatlarıyla, aileleriyle görüşme hakkı olanlarla görüştüklerinde onlara söyledikleri, dışarıda onlar tarafından yayınlanıyor. Biz bunu önemsiyoruz ve bu konuyu şu anda çalışıyoruz. Yani dünyaya da bakıyoruz, ne yapabiliriz? Çünkü bir yandan hükümlü, öte yandan da sosyal medya ve diğer medya mecralarıyla farklı farklı işler yapıyor. Dünya buna nasıl bakıyor? Çünkü sosyal medya yeni. Başka ülkeler ne yapıyor? Biz de bunu çalışıyoruz. Yani burada bir değerlendirme ihtiyacı olduğunun farkındayız. Arkadaşlarımız hazırlıklarını bitirince dünyaya bakıp ona göre bir karar vereceğiz inşallah.”

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'TAN CEVAP

Selahattin Demirtaş Bekir Bozdağ'a cevap verdi: 

Adalet Bakanlığı sesimizi kısmanın yollarını arıyormuş


Ama bunun için önce bizi bulmaları gerekmiyor mu ?

Şu fotoğraflara iyi bak; Gültan, Figen, Sebahat, Bekir, İdris, Leyla, Selçuk, ben ve binlercemiz ordayız.

Bulamadın mı ? Yüreklerine, gönüllerine bak

Ayrıca kendinizi bizim yerimize koyup cezaevleriyle ilgili düzenlemeleri öyle yapın. Bizim yerimizde olmanıza fazla kalmadı nihayetinde. 

O nedenle akıllıca davranın ve yeni tecritler uygulamak yerine tüm tecritleri kaldırın.

Garo Paylan: Tek liste için çok çaba sarfettik ama TİP iddiasını ortaya koymak istedi Garo Paylan: Tek liste için çok çaba sarfettik ama TİP iddiasını ortaya koymak istedi