Gazete Emek-CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Fox TV yayınına katıldı, gündemi değerlendirdi. Altılı masanın cumhurbaşkanı adayına dair açıklamalarda bulunan Öztrak, şöyle konuştu:

Erkan Baş'tan Demirtaş'a 'kırmızı kazak' yanıtı: Mavisini bugün alacağım, eminim sana çok yakışacak Erkan Baş'tan Demirtaş'a 'kırmızı kazak' yanıtı: Mavisini bugün alacağım, eminim sana çok yakışacak

"30 Ocak’ta erken seçim talebi ortaya çıkarsa, o taleple hareket edilirse, 30 Ocak’tan sonra tabii ki altılı masanın adayı ortaya çıkacaktır. Burada aday meselesi önemli değil. 30 Ocak’ta iki tane önemli metin ortaya çıkacak. Buradaki problem, Cumhurbaşkanı seçildikten sonraki yol haritası üstünde uzlaşabilmek. Ondan sonra da ortak politikalar metni; ki bu sonradan hükümet programına dönüşecektir. Bu iki metin 30 Ocak’ta milletimize anlatılacak. Muhtemelen liderlerimiz de milletimizin önünde bu iki metni imzalayacak. Adaylık meselesi, kimin aday olacağı, ne zaman açıklanacağı meselesi tamamen altı liderin takdirinde olan bir husustur."

Kaynak: Cumhuriyet