Gazete Emek- Erdoğan'ın 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimini yeniden kazanmasından sonra sosyal medyadan bazı kişiler Türkiye'de yaşamak istemediğini belirtip ülkeden ayrıldığını belirtti. 

O isimlerden biri de Amedspor'un eski sporcusu ve yüzme hocası KHK'lı Hüseyin Nazlı. Ulusal ve Uluslararası birçok organizasyonda yüzen ve birçok ödül kazanan Hüseyin Nazlı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla ülkeyi terk ettiğini açıkladı. 

hüseyin

Diyarbakır'da yaşamını sürdürmeye çalıştığını belirten Nazlı, uzun süredir baskı altında olduğunu, iş bulmakta zorlandığını ve Erdoğan'ın tekrar kazanmasıyla birlikte artık bu ülkede yaşam alanının kalmadığını ifade etti. 

hüseyin na

Ailesiyle birlikte Türkiye'den ayrıldığını vurgulayan Nazlı, Türkiye'de tekrar yaşam koşullarının oluşmasına dair umutlarının kalmadığını ve bu yüzden gittiğini söyledi.

ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİM

Nazlı şunları söyledi: 

Türkiyede yaşanan siyasi olaylar, liyakatsizlik, belirsizlikler, yarın sabah acaba nasıl uyanacağız endişesi, mafyalaşmış ticaret, rüşvet, ırkçılık, spor antrenörlük hayatıma torpilsiz devam edemiyor oluşum, KHK mağduru edilmem, ifade özgürlüğümün olmaması, dini cemaat gruplarının baskısını giderek hissetmem gibi sebeplerle Türkiye'den ayrıldım.  Düşünün sporcusunuz sporunuzu yapamıyorsunuz yüzücü olduğum için kıyafetime çıplak olmamıza kadar müdahale edildi. "Sizin gibi insanların katli vaciptir insanalrın ahlakını bozuyorsunuz" gibi tehditlere maruz kaldım.

TEK AMACIM GÜVENLİ BİR YAŞAM

Sporculuk yapmak isterken sürekli tehditlerle uğraştım bu nedenlerden dolayı Hükümete yönelik aldığımız tavır neticesinde aldığım tehditler soruşturmalar ülkeyi terk etmeme sebep olmuştur Artık Can güvenliğimizin olduğunu düşünmüyorum.  Nefes alacak durumumuz bile kalmadı. Can güvenliğimizin peşine düştük spor kimliğimi unutur hale geldim. Tek amacımız güvenli bir yaşam.

Spor, antrenörlük hayatıma ve ticari hayatıma siyasetsiz Temel ilkeler insan haklarına olan inancımla başka bir ülkede devam edeceğim ama mücadelemden eşit yaşam hakkı istemekten kimliğime olan saygım bağlığımdan da vazgeçmeyeceğim

Editör: Bekir GÜNEŞ