Gazete Emek-Yeni yıla sayılı günler kala milyonların gözü, belirlenecek olan yeni asgari ücrete çevrildi. Yaklaşık 7 milyondan fazla insanı ilgilendiren yeni asgari ücretle ilgili süreç 11 Aralık tarihinde başladı. İlk toplantının ardından taraflar dün ikinci kez bir araya geldi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ikinci toplantısından sonra Türk-İş'in, masada herhangi bir rakam üzerinde anlaşma olmadığını belirtmesi üzerine, gazeteci Fatih Portakal, asgari ücret konusunda bir tahminde bulundu.

HABERİ OKU: DEM Parti, batıda aday çıkaracağı yerleri açıkladı

Sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, asgari ücret toplantısında rakamın hiç gündeme gelmemesine tepki gösteren Portakal, kendi tahminini de paylaştı.

Portakal'ın paylaşımı şu şekilde:

"Türk-İş yetkilisi “asgari ücrette rakam konuşulmadı” diyor. Rakam hiç dillendirilmiyorsa siz niçin buluşuyorsunuz?

İşin gerçeği şu: işveren ve işçi temsilcileri formaliteyi yerine getiriyor. Bugünün TR’inde rakam belirleme güçleri yok. Rakamı iktidar belirleyecek. İkisi de “kabul” diyecek. 
 

Meral Akşener, Özgür Özel’in açıklamasına ilişkin konuştu: Artık midem bulanıyor Meral Akşener, Özgür Özel’in açıklamasına ilişkin konuştu: Artık midem bulanıyor

HABERİ OKU: Yaşamına son veren Uzman Çavuş Ökkeş Gök’ün son mektubu ortaya çıktı: Artık dayanamadım

Nokta!

Yine yazıyorum: yeni ücret 16.500/16.900 TL arası olacak. Oh be, bu yılın asgari ücretini iktidardan önce açıkladım ya!"
 

Kaynak: Cumhuriyet

Editör: Derya çelik