Gazete Emek - Galatasaray'da 104. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başladı. Yeterli çoğunluğun aranmayacağı genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup, açılışın yapılmasının ardından seçimlere geçildi. Kongre divan başkanlığına iki adayın ortak teklifi ve oy birliğiyle Hikmet Koyuncuoğlu seçildi. 

Genel kurulda, oy kullanma hakkına sahip yaklaşık 10 bin üye sandık başına gitti. Kongre üyelerinin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi'nde 20 sandık kuruldu ve saat 15.00'te oy kullanma işlemi sona erdi.

Seçimde mevcut başkan Dursun Özbek ile anayasa profesörü ve siyasetçi Süheyl Batum yarışıyor. Genel kurul üyeleri Dursun Özbek için kırmızı, Süheyl Batum için de sarı renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

DURSUN ÖZBEK: GALATASARAY HER ZAMAN EN İYİ YÖNETİMİ SEÇMİŞTİR

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek oy verme işlemi başlamadan önce kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı. Özbek konuşmasında, "Galatasaray için hayırlı olmasını ve Galatasaray'a yakışan bir seçim olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı. Oy kullanma işleminin ardından Özbek yaptığı açıklamada, "Hayırlı olsun inşallah. Galatasaray her zaman en iyi yönetimi seçmiştir. Bu sefer de seçecektir. Şimdiden seçilecek yönetimi tebrik ediyorum. Hayırlı olsun Galatasaray'a" dedi.

SÜHEYL BATUM: CAMİAMIZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

Galatasaray'da bir diğer başkan adayı Süheyl Batum da oy kullanma işleminin ardından kısa bir açıklamada bulundu. Batum yaptığı açıklamada, "Galatasaray için de, yarın için de, camiamız için de hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Başkan adaylarının yönetim kurulu asıl ve yedek listeleri şöyle:

Dursun Özbek:

Asıl: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan

Yedek: Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora.

Süheyl Batum:

Asıl: Aytuğ Sakallıoğlu, Ayşen Sarıkan Tanırcan, Aslı Makaracı Başak, Mete İkiz, Suat Sarı, Çetin Soysal, Mustafa Barış Yaşaroğlu, Rezan Epözdemir, Cüneyt Öztürk, Murat Karaman

Yedek: Metin Karakaya, Cem Topuz, Hikmet Siber Akyelken, Mehmet Şişmanoğlu, Hikmet Ozan Öğüt.

BATUM, ÖZBEK'İ TEBRİK ETTİ

Oy sayım işlemi devam ederken, ilk 12 sandığın tasnifi tamamlandı.

Galatasaray Lisesi'nde 4 bin 415 oyun kullanıldığı kongrede, açılan ilk 12 sandık sonucunda başkan adaylarından Dursun Özbek 1877, Süheyl Batum 587 oya ulaştı.

Özbek'e 11. sandıkta 158, 12. sandıkta 124 oy çıktı. Batum ise 11. sandıkta 53, 12. sandıkta 35 oy aldı.

Bu sandıkların açıklanmasından hemen önce salona gelen mevcut başkan Dursun Özbek, alkışlarla karşılandı. Rakibi Süheyl Batum, Özbek'i tebrik etti.

14 sandığın tasnifinin tamamlanmasını ardından Dursun Özbek 2 bin 173, Süheyl Batum da 672 oya ulaştı.

Sayımı tamamlanan 14. sandığın ardından Dursun Özbek, matematiksel olarak seçimi kazanmayı garantiledi.

BATUM: BU SEÇİMLERİN KAZANANI GALATASARAY OLDU

Ersun Yanal Amedspor için Diyarbakır’da! Ersun Yanal Amedspor için Diyarbakır’da!

Dursun Özbek'in seçimi kazanmasının kesinleşmesiyle kürsüye gelen Süheyl Batum, "Her zaman olduğu gibi demokratik, şölen havası içinde, hiçbir başka kurumun bu kadarını başaramayacağı bir seçim yaptık. Bu seçimlerin kazananı her zamanki gibi Galatasaray oldu. Başta bu seçimin bu kadar demokratik bir şölen havası içinde geçmesini sağlayan divan heyetine, eski yönetime yürekten teşekkür ediyorum. Bu seçim, yarınki zaferimize bir ön olacaktır. Hep beraber 24. şampiyonluğumuzu yaşayacağız. Bu şölen havasında demokrasiyi uygulayan bir kulüpten bütün camialar korksun. Biz Galatasarayız. Kimseye benzemeyiz" ifadelerini kullandı.

Başkan Dursun Özbek ise, "Galatasaray'a yakışan demokratik bir seçim olmuştur. Süheyl kardeşime de bu demokrasiye verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Burada kaybeden yoktur. Bir kurum kazanmıştır. O da Galatasaray'dır" diye konuştu.

Editör: Bekir GÜNEŞ