Gazete Emek - Adana'da, HDP ve Yeşil Sol Parti’nin ortak kullandığı binaya saldırı girişimde bulunan kadın, partililer tarafından yakalandı. 

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki Cemal Gürsel Caddesi üzerinde bulunan HDP ile Yeşil Sol Parti İl Örgütlerinin ortak kullandığı binanın giriş kapısına kimliği belirsiz bir kadın tarafından 3 pet şişe içerisinde patlayıcı ve yanıcı madde bırakıldı. 

Sabah saat 10.00 sıralarında kapının önüne gelerek pet şişeleri bırakan kimliği belirsiz kadının fark edilmesiyle polise haber verildi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, pet şişe içerisindeki sıvının yanıcı ve patlayıcı olduğunu tespit etti. 

Olay yerinde polisin incelemeleri sürerken, partililer ise kadını arama çalışmaları başlattı. Saldırı girişiminde bulunan kadın, yanında bulunan başka bir kadınla birlikte Abidin Paşa Caddesi'nde bir otobüs durağında partililer tarafından yakalandı.
SALDIRGAN: BENİ POLİS GÖNDERDİ!
Yakalanan kadının, partililere, “Siz kimsiniz beni polisler gönderdi. Sizi kim gönderdi" dedi. Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları'nın saldırganlara tepki göstererek, "Tüm Türkiye bunun takipçisi, bu işin peşini bırakmayacağız" şeklindeki sözlerin polisin, "Bu kadar abartmayın" demesi dikkat çekti. Partililer tarafından polise teslim edilen iki kadın gözaltına alındı.
Saldırganları kendi imkanlarıyla yakalayıp polise teslim ettiklerini ifade eden HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış, bu olayın organize bir olay olduğunu belirterek, takipçisi olacaklarını kaydetti.

/Mezopotamya Ajansı/

Editör: Bekir GÜNEŞ