Gazete Emek-IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarına karşı 6-8 Ekim 2014’te gerçekleştirilen eylemler gerekçesiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 18'i tutuklu 108 kişinin Sincan 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı Kobanê Davası'nda bugün karar açıklandı. Toplam 11 beraat, 5 tahliye çıkan duruşmada, Kürt siyasetçilere ceza yağdırıldı.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dava kararına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Adalet terazisinin bugün bir kez daha kırıldığını belirten Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiç bir hükmü yoktur" ifadelerini kullandı.
Bütün bu alanların normal olmadığını da vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Otoriter yönetimle mücadele etmek bu yoldaki tek seçeneğimizdir. Bütün demokratların bu gerçeği görmesi gerekir. Biz pes edersek, milletimizin ensesindeki tokat daha katmerli olur" dedi.

Murat Kurum'un İliç'te kapasite artış onayını verdiği belge ortaya çıktı Murat Kurum'un İliç'te kapasite artış onayını verdiği belge ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:

https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1791155024979968499?t=JOV7hNpz2buPsZFHNwRXFA&s=19

Editör: şilan