Gazete Emek-31 Yerel seçimlerinde tüm tepkilere rağmen CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak seçimi kaybden Lütfü Savaş, CHP’nin Hatay seçimlerine yönelik itirazın görüşüleceği Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde bugün yeniden toplanma kararı kapsamında geldiği Ankara’da; “Elimizde gerçekten bu seçimi etkileyecek çok önemli doneler var. Biz inanıyoruz ki haklı olan kazanacak. Hatay kazanacak, biz kazanacağız” dedi.

Hatay'da CHP'nin seçim sonuçlarına itirazları devam ederken Hatay İl Seçim Kurulu, mazbatayı AKP’li Mehmet Öntürk'e verdi. CHP, itirazının İl Seçim Kurulu tarafından reddedilmesinin ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti yöneticileri ile birlikte bugün YSK’ye giderek YSK Başkanı Ahmet Yener ile görüştü. CHP yöneticileri YSK önünde açıklama yaparken, çok sayıda partili de destek verdi.
Başkentimiz Ankara’dayız.
Hakkımızı nerede olursa olsun sonuna kadar arayacağız.
Haklıyız ve YSK'nın itirazlarımızı kabul etmesini bekliyoruz. 
pic.twitter.com/JNL4hYdVbH

Kemal Kılıçdaroğlu kurultayın ardından ilk kez canlı yayında: Düne kadar bana aday ol diyen sen değil miydin? Kemal Kılıçdaroğlu kurultayın ardından ilk kez canlı yayında: Düne kadar bana aday ol diyen sen değil miydin?

— Lütfü Savaş


Kaynak: Artı Gerçek 

Editör: şilan