Gazete Emek-BTK, Kılıçdaroğlu’nun SMS göndermesini engellemek için yasak kararı aldı. Muhabirimiz İsmail Arı'nın ulaştığı begeye göre BTK, GSM operatörlerini yaptırım uygulamakla da tehdit etti.

Turkcell CEO'su Murat Erkan'dan açıklama geldi. Halk TV'den Seyhan Avşar'a konuşan Erkan, “Bize yazı geldikten sonra mesaj atmaya devam edersek suç işlemiş oluruz” dedi. Erkan, şunları kaydetti:

"Düzenleyici bir kurum var. Kanunda diyor ki bu düzenleyici kurumun talimatlarına uymak zorundasın. Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplu mesajlarını atan biziz. Sonra yazı geldikten sonra mesaj atmaya devam edersek suç işlemiş oluruz. Dün akşam bana gönderilen bir mesaj vardı. Beykoz Belediyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine çağrı yapmış. O mesajı göndermedik mesela. Biz yasal düzenlemeye bakıyoruz.” 

Operatörlerin yasağı çiğnemesi halinde BTK’nin yüzde 3’e kadar ceza uygulama yetkisinin olduğunu aktaran Erkan, “Kaba taslak söylüyorum. Turkcell’in geliri 60 milyar. Tek bir hareketten yüzde 3 ceza uygulanabilir” diye konuştu.

Kaynak:Birgün 

Editör: Derya çelik